Vuodesta toiseen erinomaista palautetta saavat asiantuntevat opettajat ovat monelle syy valita juuri Eezy Valmennuskeskuksen kurssi.
Kaudella 2025-2026 helmikuun kurssin sisältöä vastaavan kurssin käyneet ovat arvioineet kurssia seuraavasti (asteikolla 1-5):
- Opetus (arvioitu opettajien asiantuntevuutta, opetustaitoa sekä innostavuutta) 4,8
- Kurssimateriaalit 4,4
- Tutorointi 4,7
Poimintoja kurssipalautteista laajuudeltaan vastaavalta tammikuun kurssilta keväältä 2026:
Ennakkomateriaali valmistautuminen oli tosi hyvä kokemus. Opetusvideot auttoi niin paljon valmistautumisessa ja informointi oli jatkuvaa ja sujuvaa. Oli sellainen tosi tuettu olo kun valmistautui kokeeseen. Kiitos paljon kaikille! Toki koe oli todella vaikea ja aikapaine oli kova. Mutta oli siellä tehtäviä, josta tuli hyvä fiilis, että juuri niitä oli tehty valmistautumisen aikana ja tuntui, että ne osasi tehdä.
Iso kiitos! Vaikka opiskelupaikka jäisi saamatta, niin koen että minulla on ihan eri tavalla valmiuksia myös jatkaa yrittämistä ensi vuonna tarpeen vaatiessa.
Kiitos hienosta kurssista. Olette valtavan ihania ja kannustavia, mitä tähän matkaan tarvitsee.
Sain tosi hyvän pohjan tilastomatikalle ja tieteellisille artikkeleille. Vielä haastavammat tehtävät vaatii harjoittelua. Mielestäni opetus oli kuitenkin todella todella laadukasta ja Toni oli ihan parhaita matikan opettajia jota minulla ollut! Myös artikkelilukutekniikan tunnit oli hyödyllisiä ja opetus tosi selkeää.
Matskut ennakkomateriaaleista oli todella avuliaat. Yleisesti kurssilta sai rakennetta omaan lukemiseen ja siihen, mitä todella koe hakee. Ilman valmennuskurssia ei olisi selkeää plääniä, miten lukea, mitä lukea ja millä tavalla oikeaoppisesti valmistautua.
Tehtävät oli selkeitä, harjoituskokeet oli hyviä. Aivot tutuksi oli tosi hyvä lisä. Oon todella tyytyväinen kyllä kokonaisuuteen ja positiivisesti yllättynyt.
Tein kaiken mitä kurssilla oli tehtävänä, ja se oli erittäin kattava kokonaisuus.
Harjoituspääsykokeet olivat todella hyödyllisiä ja hyvä että niiden haastetaso oli about kokeen luokkaa.
Asiakaspalvelu ja kaikki käytännön jutut ovat aina toimineet laadukkaasti, ammattimaisesti ja ystävällisesti.
Mielestäni Eezy valmennuskurssi oli selkeä, hyvä opetuksen taso ja laajasti tehtäviä.
Vaikka on kirjoittanut lukiossa pitkän matematiikan niin kurssilta sai silti uutta tietoa ja ymmärrystä matemaattisista aiheista!💪🏻
Kiitos kurssista ja kiitos kaikille mahtaville opettajille😊 Sain tästä varmasti paljon hyötyä. Kurssi toi paljon itsevarmuutta ja harjoituspääsykokeiden perusteella on myös selkeästi kehittänyt omaa osaamistani parempaan suuntaan alkuperäiseen nähden.
Toni oli itselle täydellinen matematiikan opettaja tänä luku keväänä. Tonin luennot saivat innostumaan matikasta ihan uudella tavalla ja tykkäsin luentojen ilmapiiristä, koska se ei tuottanut ollenkaan paineita, joita muuten kevään aikana kyllä riitti. Luennolle oli aina mukava tulla ja tiesi, että siitä on valtavasti hyötyä. Lisäksi luennolla käytiin asioita läpi todella järjestelmällisesti, tarkasti ja monipuolisesti, mikä edisti matematiikan taitojani todella paljon. Kiitos Toni ja mukavaa kesää!!
Ei moitittavaa ollenkaan! Koen, että minulle kävi tuuri että sain juuri Tonin opettamaan minua.
Toni on erittäin osaava ja ammattitaitoinen opettaja. Huomaa, että hän on todella motivoitunut ja pitää huolen että kaikki varmasti ymmärtävät.
Toni Hosiailuoma osasi selittää asiat niin, että niitä oli helppo ymmärtää. Hän oli valinnut tunneille hyviä harjoitustehtäviä ja ottanut hyvin huomioon sen, minkä tyyppisiä tehtäviä viime vuoden valintakokeessa oli.
Ensimmäistä kertaa alan oikeasti ymmärtää. Tonilla on kyky/halu ymmärtää / asettua oppilaan asemaan ja miettiä, mikä kussakin laskussa/ilmiössä on se, mikä ehkä on vaikeaa. Kuuntelee, mikä on se oppilaan kysymys. Välittyy aito halu avata ne solmut, jotka estää laskun etenemistä. Kannustava ja kärsivällinen, välittyy aito innostus auttaa meitä oppimaan/oivaltamaan. Olen saanut monta aukkoa paikattua.
Jarnon kokemus näkyy. Hän opettaa omalla innostavalla tyylillään.
Todella hyvä opettamaan! Vaikka koen pohjan aineistojen lukuun ja tieteellisten artikkeleiden sisäistämiseen olevan hyvä, opin paljon Jarnolta.
Todella asiantuntevia ja opettavaisia tallenteita ja luentoja opettajalta. Lähtötasoni näihin teemoihin oli nolla, mutta opetuksen avulla koen olevani valmis valintakokeen artikkelilukuteemoihin.
Patrik teki todella hyvää työtä myös ja hänen panostuksensa kuvaajien selventämiseen osoittautua erityisen tärkeäksi kokeesta suoriutumisen kannalta. Aina kun on vaikeaa tulkinnallista asiaa niin näin kannattaa mielestäni myös jatkossa toimia jos pääsykokeen järjestävät painottavat taulukoiden jne. lukutaitoa vastaisuudessakin. Sain videon katsottua ensimmäisenä päivänä ja sille ei olisi ollut aikaa sitten toisena päivänä enää. Muistin hyvin asioita joita Patrik toi selkeästi esille videolla. Kiitos hyvästä työstä hänellekin.
Kurssisisältö oli mielestäni erittäin kattava ja antoi paljon materiaalia minkä kanssa työskennellä pitkin kevättä.
Olisi tullut epätoivo ennakkomateriaalien kanssa ilman opetuksia, kiitos! <3
Vaikka oli valmistautunut hyvin oli useita tehtäviä, jotka eivät avautuneet itselle (ainakaan noin kovassa aikapaineessa). Oli kuitenkin mukavaa, että suurin osa tehtävistä (valintakokeessa) tuntui ennemmin helpoilta, kuin mahdottomilta!